Son Dakika

6/recent/ticker-posts

TYT Baraj Puanı Kaç ? TYT Baraj Puanı için Kaç Net Yapılmalı ?

TYT Baraj Puanı Kaç

TYT Baraj Puanı Kaç ? TYT Baraj Puanı için Kaç Net Yapılmalı ?

TYT Temel Yeterlilik Tesitti Önlisans, Açıköğretim Fakültesi PMYO vb. yerlere girmek için TYT çalış yüksek not almak gerekir. Tabi bu sınavında baraj puanı var ve birçok üniversite adayı gireceği TYT baraj puanı bilmiyor bilen kişilerde TYT barajı için kaç net yapması gerektiğinde bilmeyen var. Bu konuyu bir açıklık getirmek gerektiğini TYT baraj puanı kaç TYT baraj puanı için kaç net yapılmalı makalemize yazma gereği duydum. 

TYT Barajı Nedir ? TYT Barajı Kaç Puandır ?

TYT Barajı: YKS sınav sistemin 1. oturumu olan TYT sınavından tercih yapabilmesi 150 puan ve 180 puan olmak üzere iki tane baraj vardır. 150 puan TYT  barajını geçen adaylar 2 yıllık üniversite tercih yapmanıza olanak sağlar. AYT sınavına girmeye hak kazanmak ve AYT puanı hesaplanması için TYT 20 barajını geçmesi gerekmektedir. 150 puan ve 180 puan bir başlangıç olup daha yüksek puanlar almak sizleri daha iyi bir yerlere girmesini sağlar.
İlginizi Çekebilir: Sınava Hazırlık Yapacaklara Öneriler

TYT 150 Baraj Puanı İçin Kaç Net Gerekir ?

Adayların TYT 150 baraj puanı geçmek TYT sınavında yer alan Türkçe, Matematik, Fen bilimleri ve Sosyal Bilimler testine her birinden 4 net toplamda 16 net yapması gerekmektedir. TYT 150 Puan almanıza yetecektir.

TYT 150 Baraj Puanı

TYT 180 Barajı Puanı İçin Kaç Net Gerekir ?

Adayların TYT 180 baraj puanı geçmek TYT sınavında yer alan Türkçe, Matematik, Fen bilimleri ve Sosyal Bilimler testine her birinden 4 net toplamda 16 net yapması gerekmektedir. TYT 180 puan almanıza yetecektir.
TYT 180 Baraj Puanı


Yorum Gönder

0 Yorumlar