Son Dakika

6/recent/ticker-posts

Yüz yüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor

 

Yüz Yüze Eğitim

Yüz yüze eğitim, günümüz koşullarında yaşanan COVID-19 salgını nedeniyle eğitim dünyasında öğrencilerin sağlık durumlarının göz önünde bulundurulması genellikle online eğitim yapılsa da kurumumuz, öğrencilere yüz yüze çalışma imkanlarını da elinden geldiğince sunmaktadır. Bu tip bulaşıcı virüslerden korunmak için toplu etkileşim alanlarının pek çoğu için alınan önlemler arasında olan online eğitim, öğrencilerin okullarından geri kalmaması adına oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Yüz yüze eğitimin öğrenciler için yarattığı en büyük farklardan bir tanesi de uyum sağlamaktır. Öğrencilerin ev içerisindeki düzenlerine okul düzenini sığdırmaları belli bir zorluk yaratsa da rehberlik hizmetleri sayesinde bu zorlukları atlatmak ve ders çalışma programlarına uygun bir şekilde devam etmek oldukça kolay bir hale gelmektedir.


Online Eğitimde Rehberliğin Yardımları

Öğrencilerin yüz yüze eğitim yerine online eğitim koşullarına adapte olmasında çeşitli rehberlik hizmetlerinin sunduğu faydalardan bahsetmek mümkündür. Online rehberlik hizmetleri, her bireyin ev hayatına uygun bir şekilde hazırlanmaktadır. İnternet üzerinden sağlanan rehberlik hizmetlerinin amaçları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Öğrencilerin online eğitim ders saatlerine uygun bir çalışma programı hazırlamak,
  • Öğrencilerin ev koşulları altında boş zamanlarının en verimli şekilde kullanılabileceği çalışma saatleri oluşturmak,
  • Öğrencilerin online eğitim sürecinde anlamakta zorlandıkları konuları anlamaları amacıyla kişiselleştirilmiş ders programları yaratmak,
  • Öğrencilerin online eğitimdeki sınav mantıklarına uygun bir ders çalışma programı yapmak.

Bu gibi çeşitli rehberlik hizmetleri sayesinde öğrenciler günümüzde zorluk yaşamadan kolay bir şekilde online eğitim süreçlerine uyum sağlayabilir ve dersler konusunda aksama yaşamadan sınavlarına girebilirler.


İlginizi Çekebilir: Online Eğitim Nasıl Olacak


Üniversite Hazırlığında Online Eğitim

Yüz yüze eğitim koşullarının en önemli zamanlarından bir tanesi de öğrencilerin üniversite sınavları için hazırlık yaptığı dönemlerdir. Üniversiteye hazırlık dönemlerinde öğrencilerin çalışma programlarının çok daha özenli ve verimli bir şekilde oluşturulması ve uygulanması büyük bir önem arz etmektedir. Günümüz koşullarında yaşanan pandemi ise üniversite hazırlık zamanlarındaki öğrencilerin üstünde daha büyük baskılar yaratmaktadır. Ancak üniversite sınavlarına hazırlanan bireyler için de çeşitli online rehberlik hizmetlerinden faydalanmak mümkündür. Bu sayede öğrenciler;

  • Hedefledikleri bölüme ilişkin önemli derslerin çalışma programında özel bir yere sahip olması,
  • Üniversite sınavlarına hazırlık çalışmalarının online dersler ve ev koşullarına uygun bir şekilde hazırlanması,
  • Üniversite hazırlık dönemleri için kişiselleştirilmiş verimli çalışma saatlerinin belirlenmesi

Yukarıdaki maddeler doğrultusunda ve benzeri pek çok çeşitli online rehberlik hizmetlerinden faydalanabilir ve sınavlarına en iyi şekilde hazırlanma imkanına sahip olabilirler.


Online Eğitimde TYT ve AYT Çalışmaları

Yüz yüze eğitim sürecinde önemli bir yere sahip olan TYT ve AYT çalışmaları, online eğitim sürecinde de büyük bir önem arz etmektedir. Online eğitim sürecinde üniversiteye hazırlık yapan öğrencilerin hem TYT hem de AYT için farklı bir çalışma düzenine ve programına sahip olması gerekmektedir. Online rehberlik hizmetleri, öğrencilere hem devam eden derslerini en iyi şekilde anlamaları hem de bu iki farklı sınava en verimli şekilde hazırlanmaları için uygun programların oluşturulmasını sağlar.

TYT ve AYT sınavları, konu açısından farklı içeriklere sahip olmaları nedeniyle her iki sınav için de farklı bir çalışma programının takip edilmesi, öğrenciler için daha verimli sonuçlar oluşturur. Bu durumu göz önünde bulunduran online rehberlik hizmetleri, bu iki farklı sınavda öğrencilerin hedefledikleri bölümlere göre değişen ders yoğunluklarına sahip programlara da önem vermektedir. Özellikle AYT kısmında yer alan konular içerisinde hangi derse ağırlık verildiği büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle online rehberlik hizmetleri, her bireye kendi hedeflerine uygun bir konu ağırlığına dayanan ders çalışma programları hazırlar. Bu durum, öğrencilerin üniversite hedeflerini kolay bir şekilde elde etmesine fayda sağlar.

Okulların Açılması 15 şubat 2021 yılında Bakanlığın açıklaması ile yüz yüze eğitime başlayacaktır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar